Strony związane z hasłem 'niepełnosprawni':

 • Sport »

  Na stronie Ogólnopolskiego Portalu Sport-ON.info znajdują się newsy dotyczące ważnych wydarzeń sportowych w kategoriach dyscyplin Olimpijskich (takie jak Kajakarstwo, Strzelectwo, Tenis na wózkach, Ciężary, Siatkówka na siedząco itp.), Nieolimpijskich np. Warcaby. Zamieszczane są także informacje dotyczące szkoleń, warsztatów, obozów.

  Data dodania: 11 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Sposób na piękne ciało czyli "PEELING KAWOWY" »

  "Kapitalny! ", to pierwsze wyrazu, które nasuwają mi się na myśl, gdy tylko usłyszę "peeling kawowy". Co to takiego jest? To domowy, zwykły metodę na piękne ciało, wygładza, odżywia, a co bardzo istotne usuwa cellulit. Piękne ciało nie za każdym razem wymaga wielkich nakładów majątkowych. Jest jedynie jeden główny warunek - trzeba być systematyczny, jeżeli o to zadbasz, wówczas, aby pozbyć się cellulitu będziesz potrzebowała jedynie kawy sypanej (może być najtańsza), wrzątku i oliwki, balsamu lub żelu pod prysznic no i czasu. Kofeina jest bardzo pożytecznym czynnikiem ale oprócz elementów pobudzających i podwyższających ciśnienie działa stymulująco na skórę, usztywnia naczynia krwionośne dlatego jest skuteczna przy usuwaniu cellulitu. Oprócz ujędrnianiem i redukcją tkanki tłuszczowej, taki preparat spełnia podstawowe zadanie każdego peelingu. Złuszcza naskórek, usuwa martwe komórki i odsłania świeżą, gładką skórę. Peeling kawowy tak jak pozostałe metody usuwania cellulitu nie działa w tej samej chwili. Wyniki wcierania kawy w skórę przychodzą w współzależności od kobiety od miesiąca do trzech czasem przy trudniejszych przypadkach sześć miesięcy.

  Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Wsparcie społeczne ludzi z niepełnosprawnością jest bardzo ważne »

  Niepełnosprawność rozpoznawana jest poprzez otoczenie społeczne jako stan niepożądany. Dlatego też społeczeństwo nie w każdej sytuacji skłonne jest pomagać osobom niepełnosprawnym, gdyż w znaczącej liczbie sytuacji podświadomie wywołują one u innych osób niepokój, budzą skojarzenia, że mógłby ich spotkać dokładnie taki sam los. Ograniczenia sprawności, dysfunkcje i defekty postrzegane są jako odchylenia od normy, sam kontakt z osobami chorymi i cierpiącymi ma możliwość powodować częstokroć uczucie zakłopotania i bezradności, gdyż przeważnie niedużo można zrobić albo powiedzieć. Największe jest zapotrzebowanie na doradztwo emocjonalne, szczególnie w początkowym okresie, tuż po pojawieniu się choroby i utracie sprawności. Specjalistyczna poradę lekarska albo pielęgniarska pełni wobec niepełnosprawnych funkcję informacyjną. Częstokroć natomiast ogranicza się ona do udzielania wskazówek dotyczących diety, prawidłowego wypoczynku i stosowania odpowiednich ćwiczeń. Dlatego również mężczyźni i kobiety niepełnosprawne uciekają się do grup samopomocy, skąd czerpią informacje i gdzie pomagają innym osobom o podobnych dylematach. Przykładem jest tu doradztwo informacyjne udzielane na spotkaniach inicjowanych m. in. poprzez różnego typu organizacje i stowarzyszenia zrzeszające osoby z tą samą chorobą lub o podobnym charakterze niepełnosprawności.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Opieka dla osób starszych »

  W większości czasami pogarszający się stan rodzica, dziadka, babci powoduje, że nie radzimy sobie sami z opieką nad nią. żeby trochę wspomóc naszych opiekunów, warto zainteresować się zatrudnieniem wykwalifikowanej osoby, która by nam pomogła. Ażeby jednak opieka dla osób starszych była satysfakcjonująca dla obydwu stron powinniśmy sami określić, czego szczegółowo oczekujemy, oraz dodatkowo jakiej opiekunki potrzebujemy. Czy opieka dla osób starszych winna być sprawowana przez opiekunkę, czy pielęgniarkę.

  Data dodania: 14 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Winda serwis, Lublin »

  Lubelskie Przedsiębiorstwo Dźwigowe "Winda-Serwis" Sp. z o.o. w zakresie modernizacji dźwigów dysponuje nowoczesnymwyjściemsterowań, opartych na wypasioną sterowniku mikroprocesorowym nowej generacji w bardzo atrakcyjnych cenach. Zmodernizowaliśmy układ sterowania dźwigu w oparciu o takie rozwiązanie między innymi w budynku Urzędu Ośrodki miejskie w Lublinie.

  Data dodania: 28 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Podnośniki pionowe »

  Podnośniki dla niepełnosprawnych montowane są nie tylko w basenach ale w różnego rodzaju mieszkaniach, senatorach czy urzędach, ponieważ każdy z tych instytucji musi być przygotowana na to, że taki podnośniki pionowy może się przydać w jego otoczeniu. Platformy dla niepełnosprawnych są dużym ułatwieniem dla takich osób ponieważ nie muszą się one męczyć z wjechaniem czy wejściem.
  Jeżeli chcesz ułatwić dojście do swojego biura/przedsiębiorstw swoim klientom/petentom zachęcamy do zapoznania się z naszymi podnośniki pionowe w kategorii podnośniki dla niepełnosprawnych. Każdy z naszych klientów, który zakupił platformy dla niepełnosprawnych jest zadowolony z możliwości takich urządzeń oraz z tego, że ma na nie długoletnią gwarancję. Serdecznie zapraszamy.
  Platformy dla niepełnosprawnych to platformy pomagające przemieszczać się osobą niepełnosprawnym. Podnośniki pionowe i podnośniki dla niepełnosprawnych ułatwiają codzienne trudy i powodują uśmiech na twarzy naszych klientów, ponieważ od momentu zamontowania podnośników mogą w końcu samodzielnie wykonywać niektóre codzienne czynności w swoim życiu.

  Data dodania: 16 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Chrześcijańska Służba Charytatywna »

  Chrześcijańska Służba Charytatywna to ogólnopolska, niedochodowa instytucja charytatywna prowadząca działalność dobroczynną i humanitarną na terenie całego kraju w oparciu o kilkadziesiąt filii. ChSCh posiada status organizacji pożytku publicznego. Jej celem jest niesienie pomocy charytatywnej, rozwojowej, dobroczynnej i oświatowej. Instytucja promuje także zdrowy styl życia i postawy prorodzinne.

  Data dodania: 09 08 2010 · szczegóły wpisu »