Rekuperatory Wrocław

Rekuperatory Wrocław System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja) często uzupełnia projektowany przez nas system ogrzewania oparty o pompę ciepła. Połączenie rekuperacji z instalacją pompy ciepła niesie za sobą wymierne korzyści w postaci pompy ciepła o mniejszej mocy, z krótszym dolnym źródłem. Ponadto system wentylacji mechanicznej z rekuperacją zapewnia zdrowe i komfortowe korzystanie z domu.

Rekuperację proponujemy w uzasadnionych wypadkach wymagającym klientom, którzy w szczególny sposób dbają o zdrowe powietrze w domu, alergikom. Dla inwestorów planujących klimatyzację w domu proponujemy jako alternatywne rozwiązanie wykorzystanie pompy ciepła i rekuperacji w celu uzyskania naturalnego i bardzo taniego chłodu.

W niektórych przypadkach obliczony przez nas bilans cieplny budynku wyraźnie wskazuje, że budynek ma bardzo duże straty ciepła przez wentylację. Polecamy wówczas rekuperator w celu zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło. W związku z tym możemy zaproponować mniejszą pompę ciepła i krótszy kolektor gruntowy, równoważąc tym samym koszty całościowej inwestycji przy zachowaniu warunków bilansu energetycznego.

W przypadku instalacji rekuperatora wraz z gruntową pompą ciepła, oba systemy mogą korzystać z tego samego dolnego źródła energii zarówno do chłodzenia/odzyskiwania chłodu jak i ogrzewania/odzyskiwania ciepła. Takie kompleksowe rozwiązanie i system całościowy ma przewagę ekonomiczną nad rekuperacją powiązaną z innymi systemami ogrzewania. Mimo to rekuperacja nadal jest inwestycją, która zwraca się dłużej niż pompa ciepła. Reasumując należy powtórzyć, że rekuperacja to przede wszystkim zdrowie i komfort, dopiero potem zysk ekonomiczny.

Szczegóły strony www.pompycieplamir.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.pompycieplamir.pl:

Rekuperatory Wrocław

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 13 Odwiedziny googlebot 16

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Piece wolnostojące »

  Ostatnio coraz więcej z nas urządzając salon podejmuje decyzję o zakupie kominka. Sprawuje on obok funkcji estetycznej także rolę przy ogrzewaniu domu. Wszędzie tam gdzie nie nie da się zabudować kominka stawia się piece żeliwne. Niegdyś taki piec kojarzył się z czymś beznadziejnym. Teraz swobodnie udaje się znaleźć bardziej modne wzory. W firmie Profit dostępne są oba produkty.

  Data dodania: 28 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Kominki nowoczesne »

  Profesjonalny informator na temat kominków - na stronie natrafisz na opis i informator na temat wyboru dobrego kominka do swojego budynku. Ukazujemy kominki narożne, elektryczne oraz wiele pozostałych. Myślisz o tym, jaki kominek zakupić i jakimi parametrami zainteresować się przed kupnem? Po zainteresowaniu się stworzonymi przez nas wiadomościami, bez problemu wybierzesz wspaniały kominek do swojego domu. Gorąco zachęcamy do wykorzystania poradnika oraz zaznajomienia się z opublikowanymi w tym miejscu artykułami.

  Data dodania: 06 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Skład opału Wrocław - pellet LAVA, ekogroszek, brykiet drzewny »

  Tanie EKO-grzanie zajmuje się handlem, montażem i serwisem urządzeń grzewczych opartych na odnawialnych źródłach energii i regularnym dostarczaniem paliw ekologicznych - pellet, ekogroszek, brykiet drzewny - we Wrocławiu okolicach. W naszej ofercie posiadamy pellet LAVA wyprodukowany przez firmę Stelmet. Pellet LAVA charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Produkowany jest ze specjalnie selekcjonowanych trocin drzew iglastych. Pellet LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2. Pellet LAVA posiada bardzo dobre walory opałowe(>5 kWh/kg), bardzo niską zawartość popiołu(

  Data dodania: 19 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Węgiel brunatny Poznań i drewno to palenie dla zaradnych »

  Węgiel kamienny
  Węgiel - Wykorzystujemy go do ocieplenia naszych domów, używany może być dodatkowo w medycynie, węgiel brunatny często używamy w uprawie roli oraz ogrodnictwie jako naturalny nawóz, ale skądże on się wziął?
  Jeśli swoje mieszkanie ogrzewasz za pomocą węgla brunatnego, koniecznie kliknij na stronę.
  Skład opału
  Węgiel to substancja palna w formie stałej.może być resztką po borach, które wzrastały w erze paleozoicznej 250-300 milionów lat temu.Z powodu metamorfozy klimatu zostały one zatopione za pomocą wody mórz.
  Mamucie rośliny przykryły później powłoki ziemi i podwalin, odcinając również napływ powietrza do nich.
  Pod wpływem potężnego nacisku przez obfite porcje piasku a także kamieni na butwiejące pokłady drzewa, warstwy drewna uległy nagrzaniu.
  Potrzebujesz więcej detali? Kliknij w link!
  Na początku wytworzył się z nich torf, a po pewnym czasie za sprawą ciepła oraz ciśnienia wytworzył się węgiel brunatny, a setki tysięcy lat potem stworzył się węgiel kamienny.
   
  Skład opału
  Węgiel do dziś stanowi ważny surowiec do wytworzenia paliwa i, mimo że wytworzył się w położeniu, gdzie 250 milionów lat temu rosły bujne puszcze, to dzisiaj należy do rodziny nieodnawialnych źródeł energii, do której wliczają się również obok węgla brunatnego, węgiel kamienny, ropa naftowa, torf a także gaz ziemny.
  W nowoczesnym świecie postępowa technika oraz w zasadzie wszystko co nas otacza, funkcjonuje na skutek wytwarzania dużej ilości energii.
  Gdybyś chciał wiedzieć więcej o tym jak bezpiecznie ogrzewać dom za pomocą opału, klinknij TU.
  W celu wykształcenia owej siły sięga się do rożnych jej źródeł, natomiast węgiel zarówno brunatny jak i węgiel kamienny jest jedną z nich.

  Data dodania: 28 11 2012 · szczegóły wpisu »