Sieci szerokopasmowe, FTTH - aktualne informacje

Sieci szerokopasmowe, FTTH - aktualne informacje Komisja Europejska w Europejskiej Agendzie Cyfrowej nakreśliła drogę, która pozwoli w przyszłości maksymalnie wykorzystać ekonomiczny i społeczny potencjał technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Internet już dziś jest ważnym środkiem dla działalności gospodarczej i społecznej.

Coraz trudniej wyobrazić sobie prowadzenie działalności gospodarczej, komunikację, zabawę bez wykorzystania sieci komputerowych.
Jednym z elementów strategii Unii Europejskiej jest zapewnienie do 2013 roku wszystkim Europejczykom dostępu do szerokopasmowego Internetu. Planowane jest aby do 2030 roku wszyscy Europejczycy mieli dostęp do sieci o przepustowości co najmniej 30Mbit/s, a połowa z gospodarstw domowych miała dostęp do połączeń o przepustowości przekraczającej 100Mbit/s.

W Polsce, proces budowy regionalnych sieci szerokopasmowych rozpoczął się kilka lat temu i do dnia dzisiejszego pojawiają się pytania i bariery natury: prawnej, technicznej, rynkowej.

W swoich założeniach portal szerokopasmowapolska.pl ma w sposób niezależny informować o aktualnym stanie wdrożeń, nowinkach technicznych oraz zmianach w prawie. Wierzymy, że w przyszłości stanie się on miejscem wymiany doświadczeń oraz wiedzy pomiędzy inwestorami, oraz dostawcami rozwiązań. Dlatego już dziś zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego, operatorów oraz producentów rozwiązań dla sieci szerokopasmowych do współtworzenia portalu.

Szczegóły strony szerokopasmowapolska.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę szerokopasmowapolska.pl:

Sieci szerokopasmowe, FTTH - aktualne informacje

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 25 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 47

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • HaxBall turnieje »

  Opisywana tutaj witryna to forum o sławnej gierce przeglądarkowej HaxBall. Jest to jedno z niewielu for o tej grze w Polsce. Na forum publikujemy interesujące teksty o grze HaxBall - między innymi tutoriale, czy taktyki. W innych działach przewodzimy rozgrywkom HaxBall, do których każdy może się zapisać. Na dodatek wkrótce uruchamiamy pierwszy na naszym forum turniej HaxBall. Kolejno planujemy organizację wielu turnieji, także z ciekawymi nagrodami.

  Data dodania: 05 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Opis telefonu Nokia N97 »

  Nokie N97 jest telefonem fińskiego producenta skierowanym do zamożnych odbiorców, lubiących gadżety. Model ten jest dość kosmicznym ale i za razem funkcjonalnym telefonem. Jego parametry zadowolą nie jednego użytkownika, natomiast sposób rozkładania i wygląd zewnętrzny pozwoli każdemu jego posiadaczowi zabłysnąć w towarzystwie. Aparat ten jest przez wielu użytkowników określany nie jako telefon komórkowy ale jako mini-komputer. Zasługa takiego określenie tkwi w możliwościach tego telefonu. Można na nim posłuchać dobrej jakości muzyki, zrobić ciekawe zdjęcia a za razem prowadzić biuro dzięki systemowi operacyjnemu Symbian. Pod adresem www.nokia-n-97.com znajduje się dokładniejsza specyfikacja oraz filmu i zdjęcia tego telefonu. Zapraszam serdecznie!

  Data dodania: 16 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Telefon Nokia E66 »

  Telefon komórkowy o oznaczeniu E66 fińskiego producenta elektroniki to kolejna komórka z klasy biznes. Działa ona na systemie operacyjnym Symbian co daje jej praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy w różnego rodzaju aplikacje. Jest to futurystycznie wyglądający telefon z rozsuwaną klawiaturą, który zaspokoi również tzw. kolekcjonera gadżetów. W serwisie pod adresem www.nokia-e66.net możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tego telefonu. Ponadto czekają na Ciebie filmy nakręcane podczas testów tego telefonu, zdjęcia i dokładna specyfikacja techniczna. Nie czekaj tylko odwiedź nasz serwis. Zapraszam serdecznie!

  Data dodania: 29 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Anime »

  Japońska sztuka szeroko passjonuje obecnie duże ilości ludzi. Odzwierciedleniem tego stanu rzeczy są tworzone stale nowe serwisy o tej tematyce. Jednak ktoś, kto chce znaleźć faktycznie wartościowe treści powinien zwrócić swoją uwagę na duże portale. Do tej właśnie gromady zalicza się nasze, opisywane tutaj forum internetowe. Dzięki znacznemu doświadczeniu użytkowników przynależnych do naszej społeczności nikt z gości nie rozczaruje się. Podstawowym motywem nadrzędnym jest lubiana nie tylko przez dzieci Manga.

  Data dodania: 01 12 2011 · szczegóły wpisu »