Fizjoterapia

Fizjoterapia Internetowy serwis fizjoterapeutyczny. Znajdziecie w nim wszystkie informacje dotyczące fizjoterapii. Spis fizjoterapeutów oraz gabinety fizjoterapeutyczne. W poszczególnych działach tematycznych znajdziecie informacje potrzebne do wykonania zabiegu, informacje o postępowaniu w przypadkach chorobowych i wiele innych. Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z zakresu stosowania fizjoterapii są fizjoterapeuci. Rozróżnia się następujące działy fizjoterapii: balneoterapię, klimatoterapię, hydroterapię, kinezyterapię, terapię manualną, masaż leczniczy, ergoterapię, fizykoterapię. Celem fizjoterapii jest zapobieganie postępowi i nawrotom choroby, usuwanie różnych dolegliwości i przywracanie sprawności fizycznej. Historia fizjoterapii. Już Konfucjusz (VI / V w. p.n.e.) w swym systemie filozoficznym zwrócił uwagę na związek między odpowiednim ułożeniem ciała a uzyskiwanymi efektami profilaktycznymi i leczniczymi. Także starohinduska joga widziała w ćwiczeniach gimnastycznych i oddechowych środek do osiągnięcia równowagi psychofizycznej i lepszej wydolności organizmu. W Europie jako pierwszy, grecki lekarz Hipokrates (V/IV w. p.n.e.) zalecał gimnastykę obok codziennej higieny i prawidłowej diety.

Szczegóły strony fizjo.e-masaz.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę fizjo.e-masaz.pl:

Fizjoterapia

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 21 Odwiedziny googlebot 19

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Ustalenie ojcostwa - badania DNA na ojcostwo »

  Ustalenie ojcostwa przez badania DNA wykonywane we wszystkich miastach na terenie Polski! Badania DNA na ojcostwo przeprowadzane w certyfikowanym laboratorium genetycznym. Ustalenie ojcostwa(badania DNA) to gwarancja otrzymania jednoznacznego i pewnego wyniku - 99,99% to uznanie ojcostwa lub 100% to zaprzeczenie ojcostwa! Dyskrecja oraz anonimowość zlecenia badania DNA. Najwyższa jakość wykonywanych usług po konkurencyjnych cenach za test DNA na ojcostwo. Ustalenie ojcostwa przez badania DNA prywatnie i na potrzeby sądowe.

  Data dodania: 16 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Stomatologia dziecięca »

  Zapraszamy do nowego gabinetu dziecięcej stomatologii. Dbając o możliwie najwyższy poziom usług i stale nadążając za ciągłymi zmianami ciągle bierzemy udział w szkoleniach, konferencjach i kursach. Najnowocześniejsze oprzyrządowanie i materiały dają nam możliwość, aby w dobry sposób wykorzystywać zdobytą wiedzę i nowe umiejętności. Zachęcamy do na nasz serwis internetowy i zapoznania się ze szczegółową ofertą.

  Data dodania: 01 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Alveo Zioła Lecznicze »

  Ustrój ludzki jest gdy składowisko śmieci, które gromadzą się w upływem czasu. Śmieci zanieczyszczają je, powodując mnóstwo chorób. Możemy się atoli uratować przedtem chorobami, powinno się jednak w miarę regularnie destylować system z toksyn zaś szkodliwych substancji, które przedostając się aż do krwi, krążą po całym organizmie, niszcząc go. Wprowadzenie alveo do codziennej diety powoduje oczyszczanie organizmu poczynając od czasu układu pokarmowego. Flaki ulegają wypróżnieniu spośród nie strawionych resztek pokarmowych, wręcz spod kosmyków jelitowych. Wątroba w podobny sposób się oczyszcza, usprawniając procesy filtracyjne i regeneracyjne wątroby. Skądinąd oczyszczeniu ulega układ krążenia. Wytrąceniu spośród naczyń włosowatych ulegają złogi wapienne oraz cholesterolowe. Owo one odpowiedzialne są za szyk kłopotów z krążeniem, żylaków. Średnica żył ulega zawężeniu, za pomocą co krew pulsuje słabiej, tworzą się zatory. Skądinąd występowanie złogów zmniejsza elastyczność żył, co tak jak sprzyja powstawaniu żylaków. Po kilku dniach stosowania alveo jest dozwolone dostrzec zupa zmiany związane z procesem oczyszczania się organizmu. Poprawia się wydalanie, z wykorzystaniem co częściej siedzimy w toalecie, a ponadto, mogą pojawić się silne poty zaś bóle głowy. Jest to sumarycznie normalna respons organizmu w początkowej fazie oczyszczania, jako że stężenie trujących substancji w organizmie zwiększa się. Objawy ustępują po kilku dniach. Nie ma przeciwwskazań pod względem stosowania preparatu, dlatego że jest owo mieszanina ziołowy. Nie wchodzi w reakcje z lekami farmakologicznymi, ani nie ma przeciwwskazań aż do stosowania go za pośrednictwem kobiety w stanie błogosławionym.

  Data dodania: 19 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Buty Nike »

  Buty Nike są przede wszystkim solidne i wytrzymałe podczas normalnego użytkowania. Jeżeli będziemy w miarę dbać o tego typu buty, to na pewno będziemy się z nich cieszyć przez długi czas. Dobre buty Nike zarówno dla pań, jak i dla panów możemy już kupić za 200 złotych. Warto się dobrze rozglądać po sklepach, ponieważ czasami możemy natrafić na różnego rodzaju promocje w tym zakresie. Co do nowych modeli, to warto zaczekać jakiś czas z kupnem, ponieważ cena stopniowo spada. Główne materiały zastosowane do produkcji obuwia Nike to skóra naturalna, skóra syntetyczna, czy też materiał zamszowy. Buty Nike charakteryzują się dodatkowo wygodą i nowoczesnym i eleganckim wyglądem. Z tego wynika, że nawet buty sportowe będą dobrze prezentowały się na co dzień. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pomocne w wyborze poszczególnego egzemplarza butów firmy Nike mogą być nasze recenzje. Są one dość wyczerpujące i mogą pomóc właśnie przy takim zakupie. Zapoznanie się z naszymi opisami jest w zupełności bezpłatne.

  Data dodania: 18 09 2012 · szczegóły wpisu »