Fizyka Podkategoria: Fizyka

1 · 2 · następna strona »
 • Bieguny magnesu, Biegun magnetyczny, Biegun Geograficzny »

  Bieguny magnesu to miejsca igły magnetycznej lub magnesu trwałego, w kórym wartość natężenia pola magnetycznego jest najsilniejsza. Bieguny magnetyczne jednoimienne odpychają się a różnoimienne przyciągają się. Biegun geograficzny to w geografii jeden z dwóch punktów na powierzchni obracającego się ciała niebieskiego, przez które przechodzi oś obrotu danego ciała.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Anomalia magnetyczna, detektor anomalii magnetycznych »

  Anomalia magnetyczna - obszar na którym występuje różnica między natężeniem pola magnetycznego w tym miejscu a średnim ziemskim polem magnetycznym. Ze względu na wielkość obszarów dzieli się je na kontynentalne, regionalne i lokalne. Ziemskie pole magnetyczne - pole magnetyczne występujące naturalnie wokół Ziemi.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Przebiegunowanie ziemii »

  Przebiegunowanie Ziemi to proces w którym następuje odwrócenie kierunku ziemskiego pola magnetycznego, czyli zamiana magnetycznego bieguna północnego z południowym. Według niektórych naukowców proces ten trwa obecnie i przy zachowaniu obecnego tempa zmian, pole magnetyczne Ziemi zaniknie na bardzo krótki czas około roku 4000, inne źródła szacują, że proces ten zakończy się około roku 3000.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Ferromagnetyzm, Ferromagnetyki, Materiały ferromagnetyczne »

  Ferromagnetyzm – zjawisko, w którym materia wykazuje własne, spontaniczne namagnesowanie. Jest jedną z najsilniejszych postaci magnetyzmu i jest odpowiedzialny za większość magnetycznych zachowań spotykanych w życiu codziennym. W fizyce ferromagnetyk to ciało, które wykazuje własności magnetyczne.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Histereza, histereza magnetyczna, pętla histerezy »

  Histereza - zjawisko zależności aktualnego stanu układu od stanów w poprzedzających chwilach. Inaczej - opóźnienie w reakcji na czynnik zewnętrzny. Najbardziej znane przypadki histerezy występują w materiałach magnetycznych, głównie w ferromagnetycznych, gdzie namagnesowanie następuje dopiero po pewnym wzroście zewnętrznego pola magnetycznego.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Matematyka - korepetycje »

  Ambitni i odpowiedzialni oczekujemy takiej samej postawy od potencjalnych uczniów. Nasze przedsiębiorstwo powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby edukacyjne tak samo młodzieży, jak i dorosłych pragnących lub potrzebujących się dokształcić. Oferujemy Państwu regularne i ciągłe zajęcia, dzięki którym dziecko nie tylko nadrobi zaległości w nauce, nauczy się do testów, matury albo egzaminu po gimnazjum, a też zwiększy wiadomości i przedmiot, jakiego się uczy. Na przykład korepetycje angielski warszawa. Proponujemy tak samo lekcje osobiste z dojazdem do domu dziecka. Korepetycje z dojazdem do mieszkania! Stawiamy głównie na jakość oraz odpowiedni poziom uczenia. Dla nas dziecko jest zawsze na pierwszym miejscu. Oprócz przeprowadzanych do tej pory lekcji oferujemy zajęcia z przedmiotów humanistycznych dodatkowo z języków obcych. Nauczyciele pracują również jako egzaminatorzy CKE. Uzyskane w ten sposób doświadczenia pomagają podczas pracy z dziećmi. Jesteśmy dumni, że udało nam się zatrudnić do współpracy wykładowców, których wysoki poziom doświadczeń zawodowych zyskał im podziw wśród uczniów.

  Data dodania: 15 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Anihilacja pola magnetycznego »

  Anihilacja pola magnetycznego - gwałtowna zamiana energii pola magnetycznego na energię termiczną i kinetyczną w szeregu procesów fizycznych zachodzących w obszarze gwałtownej (przestrzennie) zmiany pola magnetycznego. Konkretny przebieg anihilacji może być realizowany na różne sposoby, w zależności od konfiguracji pola magnetycznego.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Remanencja, Indukcja remanencji, Namagnesowanie szczątkowe »

  Indukcja magnetyczna w fizyce wielkość wektorowa opisująca pole magnetyczne. Remanencja, namagnesowanie szczątkowe – wartość indukcji magnetycznej pozostała po usunięciu zewnętrznego pola magnetycznego magnesującego dany materiał ferromagnetyczny. Remanencja jest jednym z głównych parametrów charakteryzujących magnesy trwałe.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Podreczniki-Warszawa.pl - lektury szkolne do liceum, szkoły podstawowej, gimnazjum »

  Podreczniki-Warszawa.pl, księgarnia szkolna, książki do szkoły, podręczniki akademickie, podręczniki szkolne. Szeroki wybór książek do edukacji. W tym jak pisać, jak uczyć, jak uczyć się, dydaktyka specjalna, lektury szkolne. Wiele książek z kategorii Podręczniki szkolne, Przedszkole, Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Liceum, technikum, Liceum profilowane, Lic. / Tech. uzupełniające, Technikum / Szkoła policealna, Szkoła muzyczna, Zasadnicza szkoła zawodowa, Podręczniki akademickie, Artystyczne, Biochemia, Biologia, Chemia, Ekonomiczne, Fizyka, Geografia, Humanistyczne, Inżynieria środowiska, Leśnictwo, Matematyka, Poradniki akademickie, Pozostałe, Przyrodnicze, Rolnicze, Techniczne, Technologia żywności, Turystyka, hotelarstwo, Weterynaria, elearning, Zarządzanie nieruchomościami, Bestsellery, Jak pisać, Jak uczyć, Jak uczyć się, Dydaktyka specjalna, Lektury szkolne, Podręczniki szkolne, Podręczniki akademickie.

  Data dodania: 10 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Metalurgia proszków, spiekanie proszków »

  Metalurgia proszków – metoda wytwarzania metali z ich proszków, bez przechodzenia przez stan ciekły. Oddzielne cząstki proszków łączą się ze sobą w jednolitą masę podczas wygrzewania silnie sprasowanych kształtek w atmosferze redukującej lub obojętnej. Proces metalurgii proszków jest ekonomiczną metodą wielkoseryjnej produkcji elementów o niewielkich prostych kształtach, w wyniku której uzyskuje się w pełni zwarte sprasowane komponenty.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Prawo Coulomba »

  Prawo Coulomba głosi, że siła wzajemnego oddziaływania dwóch punktowych ładunków elektrycznych jest wprost proporcjonalna do iloczynu tych ładunków i odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości między ich środkami. Jest to podstawowe prawo elektrostatyki. Zostało ono opublikowane w 1785 roku przez francuskiego fizyka Charlesa Coulomba.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Uchwyty magnetyczne, uchwyt magnetyczny, chwytaki magnetyczne, chwytak magnetyczny »

  Uchwyty magnetyczne służą do przytrzymywania małych lub nawet znacznych ciężarów przy danej powierzchni, wykorzystywane są do różnych zamknięć, jak również przy automatyzacji procesów produkcji.Uchwyty magnetyczne są obwodami magnetycznymi charakteryzującymi się optymalnym wykorzystaniem siły magnesu. Chwytaki magnetyczne są to obwody magnetyczne wykonane z wykorzystaniem magnesów trwałych. Służą do podnoszenia i przenoszenia ciężkich elementów z żelaza i stali magnetycznych.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Efekt Meissnera, efekt Meissnera-Ochsenfelda »

  Efekt Meissnera (lub efekt Meissnera-Ochsenfelda), to zjawisko polegające na całkowitym wypychaniu pola magnetycznego z nadprzewodnika, odkryte w 1933 roku przez Walthera Meissnera i Roberta Ochsenfelda. Zjawisko Meissnera jest podstawą do określenia, czy dany przewodnik o zerowy w oporze elektrycznym jest rzeczywiście nadprzewodnikiem.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Ferrofluid, ciecz magnetyczna, ferrociecz »

  Ferrofluid (rzadko ciecz magnetyczna, ferrociecz) to substancja o właściwościach możliwie zbliżonych do cieczy, która w odróżnieniu od typowych cieczy jest w warunkach pokojowych dobrym paramagnetykiem i ulega silnej polaryzacji magnetycznej w obecności zewnętrznych pól magnetycznych.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Ferryt, Skala twardości Brinella »

  Ferryt – roztwór stały węgla w żelazie α zawierający niewielkie ilości, mniejsze niż 0, 025%, węgla oraz niekiedy inne dodatki stopowe. Ferryt, jest to jedna z możliwych odmian alotropowych stali.Skala twardości Brinella - skala oznaczania twardości metali na podstawie testu dokonanego metodą Brinella.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Kontaktron, Hallotron, czujnik Halla »

  Kontaktron – łącznik elektroniczny hermetyczny sterowany polem magnetycznym.Kontaktron składa się z hermetycznej bańki szklanej, w której, w atmosferze gazu obojętnego lub w próżni, zatopione są styki z materiału ferromagnetycznego.Hallotron jest urządzeniem, którego zasada działania opiera się na (klasycznym) efekcie Halla. Najpopularniejszym jego zastosowaniem jest pomiar pola magnetycznego.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Ferromagnetyzm, Ferrimagnetyzm, Antyferromagnetyzm »

  Ferromagnetyzm – zjawisko, w którym materia wykazuje własne, spontaniczne namagnesowanie. Jest jedną z najsilniejszych postaci magnetyzmu i jest odpowiedzialny za większość magnetycznych zachowań spotykanych w życiu codziennym. Razem z ferrimagnetyzmem jest podstawą istnienia wszystkich magnesów trwałych.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
 • Mechanika »

  Był za pomocą owo. IBF: Słyszałem, iż zastanawiasz się aż do pracy w Rosji Conexpo 2010 show. Co zrobisz w tym show? SM: Owo było rozważane, pomimo tego nie zdecydowały się na Teorie Neutona w tym serialu. IBF: Co sprawiło, że zmienił zdanie? SM: Nie był brak terminowego podejmowania decyzji ze strony amerykańskiego organizatora. Owo było marnować mój trwanie, tudzież ani chybi mam się więcej tego samego, jak szliśmy IBF:. Czemu największej rangi Conexpo Rosji pokazują sprawić byle zbyć? SM: Cóż, amerykańskiego organizatora owo najlepiej. Powiedziała, iż nie wypełniają rozkazy wystawcy na trwanie, czy też ogóle w niektórych przypadkach, i to się im wyglądają niezmiernie źle wystawców. Zauważyła, iż otrzymała nieco skarg od chwili wystawców, pomimo tego mamuśka się przekazać winę na lokalizacja. jest furt najłatwiejsze aż do wprowadzenia odpowiedzialności na innych, przecież położenie oraz organizatorzy nie różnią się od czasu reszty spośród nas. Było to obowiązek wszystkich rozsądnych tudzież korzystnych ofert. Był owo plus amerykańskiego organizatora. Owo był ich pracy. Nie winię domu, bo sofa ma nic bardziej błędnego nogi. W każdym razie, pomyślała show nie była przyzwoicie zaplanowana. Nie będę komentować zaplanował zwierzchni koncert, atoli planowania z tego pokazu nie było dobre. Mieli terminie zaś miejscu tudzież sprzedawali przestrzeni, zaś anulowano ich obu. Oni ustawić nową datę a miejsce i teraz raz jeszcze stracił punkt. W rzeczywistości, prosili mnie, kiedy popierać dać do obejrzenia bez miejsca! Nie wiedzą, co robić, nie wiem, gdy wykonywać pracę ze stroną

  Data dodania: 27 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Oscyloskop, a wielkości elektryczne »

  Oscyloskop jest urządzeniem służącym do obserwacji, a oprócz tego obrazowania i badania przebiegów współzależności występujących w gronie dwiema wielkościami elektrycznymi. Został on wynaleziony w 1897 roku poprzez niemieckiego fizyka Ferdynadna Brauna. Oscyloskop w ciągu kilkudziesięciu następnych lat był udoskonalany i obecna jego forma to lampa oscyloskopowa zasilana tzw. niskimi napięciami. Aktualnie oscyloskop jest podstawowym przyrządem pomiarowym w pracowni elektronika.

  Data dodania: 04 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Lewitacja magnetyczna, Diamagnetyzm »

  Lewitacja (łac. levitas = lekkość) to unoszenie się obiektu bez kontaktu z podłożem. Pole magnetyczne umożliwia prawdziwą lewitację, tj. bez mechanicznego kontaktu z lewitującym obiektem. W zależności od ładunku lub bieguna magnetycznego ciała wzajemnie się przyciągają lub odpychają równoważąc w ten sposób siłę ciężkości.

  Data dodania: 30 06 2008 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Fizyka

weterynaria (1), nauka (1)

Fizyka - nowa strona:

Adres: