Architektura Podkategoria: Architektura

« poprzednia strona · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · następna strona »
 • Zamek w Ciechanowie »

  Witryna Zamku w Ciechanowie, prowadzona przez miejscowe koło Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Historia warowni, archiwalia związane z zamkiem, stare oraz nowe fotografie. Strona omawia także tzw. spór wokół rewitalizacji zamku w Ciechanowie, jaki toczy się od 2005 roku.

  Data dodania: 27 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Sztuka na luzie »

  Strona poświęcona wszelkim przejawom twórczości. Autorzy rozważają na temat sztuki blisko nas. Na stronie znajdziesz recenzje książek, zaproszenia do udziału w wydarzeniach (np. wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii), rozmowy z artystami, informacje na temat kierunków i gatunków sztuki jak również aspektów społecznych twórczości. Promujemy również młodych artystów. Czytelnikom dajemy szansę zdobyć cenne nagrody w konkursach.

  Data dodania: 01 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ogrodzenia z PCV sztachetowe »

  Ogrodzenia Plastikowe

  Ogrodzenia są istotnym komponentem wykorzystania obszaru około domu.

  Chcesz poczytać więcej? KliknijTUTAJ.
  Wybierając sztachety winieneś wziąć w rachubę kilka atrybutów tj. np. przeznaczenie płotu, ergonomia ogrodzenia czy właściwości fizyczne półproduktu z którego są sporządzone.
  Na rynku dostępne jest mnóstwo wariantów ogrodzeń robionych z myślą o najróżniejszych smakach i potrzebach nabywców. W sprzedaży osiągalne są zwykłe, drewniane płoty, płoty metalowe (płoty kute, siatka ogrodzeniowa), betonowe oraz od kilku lat także sztachety plastikowe.
  Ogrodzenia Plastikowe
  Te ostatnie (ogrodzenia plastikowe) cieszą się gigantyczną sławą, bowiem są znakomitym substytutem dla pozostałych wariantów płotów. W wielu atrybutach płoty PCV zdecydowanie przekraczają ogrodzenia. Oto nieco argumentów umacniających praworządność owej tezy. Płoty z PCV z powodu na bardzo wielki asortyment znajdują ogromne zastosowanie nie tylko na płoty posiadłości lecz można z nich także zbudować balustrady tarasów czy balkonów, meble ogrodowe tj. ławy czy pergole kwiatowe.
  Potrzebujesz informacji? Naduś W TYM MIEJSCU
  Płoty z PCV są pewne dla ludzi i zwierząt tedy promowane są na ogrodzenia farmerskie i ogrodzenia dla koni. Świadectwem tego jest otrzymany przez płoty z PCV atest PZH.
  Ogrodzenia Plastikowe
  Płoty PCV są także bardzo skuteczne i trywialne w eksploatacji. Szczególnie rekomendowane są na płoty od strony szosy, bo wykazują się imponującą izolacją akustyczną. Ergonomię płotów plastikowych potwierdzają także:
   


  Łatwość i prędkość montażu ogrodzenia.

  Data dodania: 22 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Domy Włocławek »

  Budizol S.A. - wiele lat doświadczenia na rynku, projekty deweloperskie w różnych miejsach Polski: Konstancin, Bydgoszcz, Warszawa, Płock. Projekty zarówno komercyjne: Wzorcownia Włocławek, Zielone Tarasy w Elblągu, Galeria Milenium - Dom Mody - Włocławek, jak i mieszkaniowe: La Perle, Słoneczna Polana, Konstancin Park. Ponadto firma oferuje gotowe projekty hoteli - generalne wykonawstwo hoteli. Drugim obszarem aktywności Budizolu jest produkcja, m.in. produkcja betonowa (kostka betonowa, kostka brukowa), konstrukcje drewniane. Spółka jest członkiem programu Rzetelna Firma.

  Data dodania: 27 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ogrodzenia z PCV - Dlaczego warto wybrać ogrodzenia PCV? »

  Sztachety Plastikowe
  Płoty są znaczącym podzespołem wyeksploatowania terenu dookoła budynku.

   
  Wybierając sztachety winieneś uwzględnić kilka aspektów tj. np. przeznaczenie płotu, ergonomia płotu czy cechy fizyczne artykułu z którego są zrealizowane.
  Na rynku dostępne jest sporo wariantów płotów robionych z myślą o najróżniejszych stylach i potrzebach klientów. W sprzedaży osiągalne są tradycyjne, drewniane płoty, ogrodzenia metalowe (płoty kute, siatka ogrodzeniowa), betonowe oraz od kilku lat także sztachety plastikowe.
  Ogrodzenia PCV
  Te ostatnie (płoty plastikowe) cieszą się okazałą sławą, bowiem są świetnym substytutem dla pozostałych wariantów płotów. W wielu parametrach płoty PCV zdecydowanie prześcigają odmienne płoty. Oto kilka dowodów umacniających słuszność tej tezy. Ogrodzenia z PCV ze względu na bardzo ogromny wybór znajdują szerokie zastosowanie nie tylko na ogrodzenia posesji lecz można z nich również zbudować balustrady tarasów czy balkonów, meble ogrodowe tj. ławy czy pergole kwiatowe.
   
  Płoty z PCV są bezpieczne dla ludzi i zwierząt przeto zalecane są na ogrodzenia farmerskie oraz ogrodzenia dla koni. Uznaniem tego jest posiadany przez płoty zplastiku atest PZH.
  Ogrodzenia Plastikowe
  Płoty PCV są także bardzo funkcjonalne i proste w eksploatacji.

  Data dodania: 16 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Domy drewniane całoroczne pod klucz »

  Na witrynie Pro-Eko-Art Wrocław pokazano dane o zrobionych rozbudowach. Dobry architekt wie jak dopasować budynek do zaprezentowanych wytycznych zleceniodawcy. Fakt, że tanio można zaplanować inwestycję to jedna z zalet Pro-Eko-Art. Domy drewniane posiadają walory ekologiczne i gwarantują możliwość całorocznego użytkowania. Dobry architekt projektuje dom drewniany tak, żeby straty ciepła były ograniczone. Dzięki zastosowaniu technologii szkieletowej można zadbać o to, by warstwa ocieplająca była faktycznie gruba. Tak więc domy te należą do energooszczędnych. Przy planowaniu domu drewnianego należycie dopasowuje się powierzchnię przeszkleń, liczbę okien. Aby była jak najbardziej właściwa wentylacja, instalowane są rekuperatory. Eksperci z Wrocławia projektują tak, by domy stawały się kolektorami słonecznymi. Pro-Eko-Art zapewnia nie tylko budowę, lecz i biały montaż oraz mocowanie paneli. Do nabycia jest stan pod klucz.

  Data dodania: 21 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Projektowanie wnętrz Warszawa »

  Jeśli szukasz osoby, której powołaniem jest aranżacja wnętrz, Warszawa daje sporo możliwości. Właściwy architekt wnętrz ma obowiązek wykazywać kilka istotnych, podstawowych cech, takich jak np zdolność tworzenia efektywnych i efektownych, w interesującym dizajnie pomieszczeń. Dodatkowo, byś w nowiuteńkim pomieszczeniu miał się dobrze, istotne jest aby wybrany przez ciebie architekt wnętrz uważnie przestrzegał tego, co masz do powiedzenia, tak aby główna idea zrodziła się w tobie, zaś twój dekorator ją uchwycił, utrwalił oraz przeniósł do projektu. Musi liczyć się z twoimi oczekiwaniami i to musi dla niego wyznaczać pierwszeństwo.

  Data dodania: 07 04 2014 · szczegóły wpisu »
 • Biuro Nieruchomosci Ruda Slaska »

  Jesteśmy licencjonowanym terenie Rudy śląskiej i okolic.Należymy do Bielsko-Czestochowsko-Katowickiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Zajmujemy się sprzedażą oraz najmem Współpracujemy również z wieloma bankami w zakresie kredytów hipotecznych.Poprzez uczestniczenie w szkoleniach i seminariach stale podnosimy swoje kwalifikacje.Oferujemy profesjonalną i miłą obsługę. Zadowoleni i stali klienci to nasz największy atut.

  Data dodania: 13 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Blog artystyczny - Sztuka ponad wszystko! »

  Blog o sztuce, malarstwie, grafice i wystroju wnętrz. Na blogu znajdziesz wiele cennych informacji o artystach, galeriach, muzeach oraz o wydarzeniach artystycznych z całego świata. Zamieszczamy również lokalne informacje o wydarzeniach artystycznych w różnych, miejscowych domach kultury, remizach i szkołach. Pokazujemy najciekawsze zjawiska w sztuce.

  Data dodania: 14 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Oczyszczalnia ścieków »

  Wyszukujesz firmy zajmującej się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz serwisowaniem przydomowych oczyszczalni ścieków? Już ją wyszukałeś! Gwarantujemy pełen profesjonalizm wykonywanych przez nas usług. Szczegółowo opisaną ofertę znajdziesz na naszej witrynie internetowej, na którą gorąco Cię zapraszamy już dziś! Nie czekaj dłużej! Naprawdę warto skorzystać z naszej firmy! Nasz cennik i warunki gwarancyjne na pewno Cię przekonają!

  Data dodania: 23 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Farba ogniochronna »

  FlameSorber to farba ogniochronna wchodząca w skład systemu do zabezpieczenia elementów konstrukcji stalowych i stalowych ocynkowanych o profilach otwartych i zamkniętych. System może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń w środowiskach o kategorii korozyjności od C1 do C5M. Najważniejszą częścią całego systemu jest farba FlameSorber. To wysokiej jakości produkt, który dzięki specjalnym właściwością chroni stalową konstrukcję przed niszczącym oddziaływaniem wysokiej temperatury. FlameSorber wraz z powłoką podkładową i nawierzchniową stanowi kompleksowy system ochrony, który skutecznie i długoterminowo zabezpiecza przed korozją.

  Data dodania: 13 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Projektowanie wnętrz Poznań »

  Zamierzasz urządzić swój dom, ale nie masz na to czasu? A może już masz pomysł, ale nie wiesz za bardzo jak się zabrać do realizacji? Na mojej stronie znajdziesz wszechstronną propozycję dotyczącą aranżacji wnętrz. Zapewniamy miłą, indywidualną obsługę każdego klienta, świetny kontakt, a głównie efektywne i dostosowane do wymagań zamawiającego projekt. Ceny usług sa dostosowane do wymagań klientów. Ta strona to nie jest zwykła firmowa witryna, reklamująca usługi. To także miejsce, w którym kontrahent ma możliwość przeczytać artykuły z poradami, dotyczącymi tworzenia wnętrz. Posiadamy także dział dla osób zainteresowanych współpracą z naszym biurem. Na podstronie „praca” znajdziecie bieżące oferty zatrudnienia w naszym biurze.

  Data dodania: 28 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ogrodzenia »

  ogrodzenia
  Abyś mógł życ spokojnie potrzebne Ci będzie zabezpieczenie domu w postaci Ogrodzenia.
  Ogrodzenia
  Ogrodzenia jest wizytówką domu, dlatego wyglądu ogrodzenia przywiązujemy coraz większe znaczenie. Gdy przychodzi czas budowy Ogrodzenia, zaczynamy gwałtownie szukać pomysłów.
  ogrodzenia
  W końcu Ogrodzenia powinnypasować do stylu domu, mieć charakter, być trwałe, estetyczne i na miarę możliwości finansowych. Pamiętaj, czyś młody czys stary Ogrodzenia są przyszłoscią !!!
  Jak działa na ogrodzenia cynkowanie ogniowe? ogrodzenia zanurzane są w cynku w bardzo wysokiej temperaturze, wskutek czego końcowy produkt czyli Ogrodzenia jest trwalszy, a powłoka antykorozyjna ogrodzenia dużo dokładniej rozprowadzona. Cynk przenika ogrodzenia do struktury materiału, zwiększając jego odporność na warunki atmosferyczne. Inną technologią, stosowaną przy produkcji ogrodzenia, jest malowanie proszkowe. Na czym polega? jeśli chodzi o ogrodzenia W malowaniu proszkowym korzysta się z elektrostatyki ogrodzenia. Najpierw nakłada się kolorowy proszek na Ogrodzenia, a następnie rozgrzewa elementy do  wysokiej temperatury. Proszek, który nie osiadł na ogrodzenia można zebrać i wykorzystać w kolejnych partiach. Ekologiczność tego ogrodzenia polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników do atmosfery oraz oszczędności ogrodzenia.ogrodzenia
  Abyś mógł życ spokojnie potrzebne Ci będzie zabezpieczenie domu w postaci Ogrodzenia.
  Ogrodzenia
  ogrodzenia jest wizytówką domu, dlatego wyglądu ogrodzenia przywiązujemy coraz większe znaczenie. Gdy przychodzi czas budowy Ogrodzenia, zaczynamy gwałtownie szukać pomysłów.
  Ogrodzenia
  W końcu ogrodzenia powinnypasować do stylu domu, mieć charakter, być trwałe, estetyczne i na miarę możliwości finansowych. Pamiętaj, czyś młody czys stary Ogrodzenia są przyszłoscią !!!
   

  Data dodania: 31 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kolektory słoneczne »

  Teraźniejsze budynki wyróżniają się innowacyjnymi kształtami, niezwykłą formą. Wielu ludzi chce żeby ich domy były niepowtarzalne. Do ich konstruowania używa się nowoczesnych materiałów i technologii. Jednakże nie sam wygląd jest ważny. Wyekwipowane one są w elementynajwyższej jakości. Nadto najnowocześniejsza technologia jest wykorzystywana do zaoszczędzenia energii. Konstruowane są na przykład kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Przy wyższym nakładzie finansowym można wdrożyć technologie tego typu co po pewnym czasie nam się zwróci i to z górką. Energia słoneczna jest coraz popularniejsza. Jej najpotężniejszą zaletą jest to, że nic nie kosztuje. Jednakowoż same instalacje nie należą do najtańszych. Jest to pojedynczy przykład jak można zużytkować siły przyrody. Innym przykładem są wiatraki. Używając siłę wiatru produkują energię. Ludzie muszą coraz częściej szukać energii w odnawialnych źródłach. Takie składniki jak dla przykładu węgiel w przyszłości skończą się i chcąc nie chcąc ludzie - o ile będzie jeszcze istnieć - będzie musiała odnaleźć inne źródła energii. Ponieważ my nie musimy narzekać na niedobór energii we współczesnym świecie, nie zdajemy sobie z tego sprawy. Chociaż można już dowiedzieć się o tym, że rezerwa ropy na świecie stale się zmniejsza i być może, że za niedługi czas ulegnie całkowitemu wyczerpaniu. Dodatkowo ludzkość wciąż się powiększa a razem z nią wzrasta popyt na energię. Dlatego też zwyczajne źródła energii wyczerpują się jeszcze szybciej. Jeśli sytuacja się nie zmieni grozi nam kryzys energetyczny.

  Data dodania: 24 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ekskluzywne meble »

  Jedyne miejsce w internecie gdzie możesz zobaczyć efekty pracy najlepszych designerów. Znajdziesz tu ekskluzywne meble będące w większości symbolami współczesnego designu, tworzonymi przez najwybitniejszych artystów na świecie, w różnych stylach i o różnym przeznaczeniu. Zobacz że meble to nie tylko przedmioty użytkowe ale także ważny element nowoczesnego wnętrza któremu często nadają niepowtarzalny charakter.

  Data dodania: 12 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Domy ekologiczne »

  W swej bogatej ofercie projektów różnego rodzaju domów, pracownia PRO-EKO-ART oferuje również projekty domów energooszczędnych. Realizowane one są jako domy szkieletowe, drewniane jak również murowane. Domy zaprojektowane są tak, żeby zużycie energii koniecznej do ogrzania konkretnego budynku było jak najmniejsze. Osiąga się to przez m.in. odpowiednie zaplanowanie wszystkich pomieszczeń jak również poprzez należyte ocieplanie poszczególnych elementów domu.

  Data dodania: 07 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Sztachety plastikowe - Dlaczego warto wybrać płot PCV? »

  Sztachety PCV
  Płot powinno zdobić a nie szpecić. Żeby płot właściwie się demonstrowało żąda zabiegów pielęgnacyjnych tj, mycie bądź malowanie. Każdy rodzaj płotu wymaga innego traktowania.

  Jeśli chcesz poznać najnowsze modelePrzejdźTUTAJ
  Ogrodzenia drewniane potrzebują co niemiara obserwacji. Jako iż te płoty wytworzone są z naturalnych półproduktów są podatne na działanie rozlicznych elementów. Sztachety wytworzone z drzewa chłoną wodę przez co mogą próchnieć czy gnić. Ponadto takie sztachety nie są wytrzymałe na robaki tj. korniki. Aby zapobiec prędkiemu zmarnieniu naszego ogrodzenia z drewna trzeba je konserwować co jakiś czas. Pod wpływem warunków atmosferycznych farbka którą pomalowane są ogrodzenia z czasem płowieje oraz może przypadkiem odpryskiwać.
  Ogrodzenia Plastikowe
  Ogrodzenia metalowe także wymagają licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Metal z czasem ulega rdzewieniu, za sprawą czego płot wygląda nieładnie. Podczas gdy na ogrodzeniu pojawi się rdza należy je wyczyścić pędzlem drucianym lub papierem ściernym, a następnie ogrodzenie trzeba pomalować farbą antykorozyjną.
  Jeżeli potrzebujesz więcej informacji PrzejdźW TYM MIEJSCU
   
  W obu powyżej przytoczonych przypadkach konserwacja ogrodzenia wymaga bez liku czasu, oraz pieniędzy. Malowanie bądź czyszczenie płotu jest zajęciem na długie godziny. Zakup specjalistycznych farb i impregnatów do ogrodzeń przypuszczalnie może kosztować nawet kilkaset złotych w przypadku kolosalnego płotu.
  Ogrodzenia Poznań
  Jeżeli nie chcesz już marnować swojego cennego czasu tudzież pieniędzy na konserwację ogrodzenia protegujemy rotację dotychczasowego ogrodzenia na ogrodzenia z syntetyku.
  Jeżeli interesujesz się tym KliknijTUTAJ
   

  Data dodania: 22 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ogrodzenia plastikowe - Dlaczego warto wybrać sztachety z plastiku? »

  Ogrodzenia Plastikowe

  Płoty są znaczącym komponentem wykorzystania obszaru wokół domu.

  Jeśli chcesz poznać więcej KliknijW TYM MIEJSCU.
  Wybierając płot winieneś wziąć pod uwagę kilka atrybutów tj. np. przeznaczenie ogrodzenia, funkcjonalność płotu czy cechy fizyczne artykułu z jakiego są wykonane.
  Na rynku osiągalne jest wiele rodzai płotów robionych z myślą o najróżniejszych smakach i potrzebach osobników. W sprzedaży dostępne są tradycyjne, drewniane sztachety, płoty metalowe (płoty kute, siatka ogrodzeniowa), betonowe a od kilku lat również sztachety PVC.
  Ogrodzenia Poznań
  Te ostatnie (płoty PCV) cieszą się sporą popularnością, gdyż są wspaniałym substytutem dla pozostałych wariantów płotów. W wielu aspektach ogrodzeia kompozytowe zdecydowanie przewyższają odmienne płoty. Oto kilka argumentów umacniających sprawiedliwość owej tezy. Ogrodzenia z plastiki ze względu na bardzo szeroki wybór znajdują ogromne zastosowanie nie tylko na ogrodzenia posiadłości lecz można z nich także pobudować balustrady tarasów czy balkonów, meble ogrodowe tj. ławki czy pergole kwiatowe.
  Potrzebujesz więcej detali? Naduś TU
  Ogrodzenia kompozytowe są pewne dla ludzi i zwierząt stąd polecane są na ogrodzenia farmerskie oraz ogrodzenia dla koni. Uznaniem tego jest otrzymany przez płoty kompozytowe atest PZH.
  Ogrodzenia
  Ogrodzenia plastikowe są dodatkowo bardzo funkcjonalne i bezproblemowe w eksploatacji. Zwłaszcza rekomendowane są na płoty od strony ulicy, albowiem wykazują się oszałamiającą izolacją akustyczną. Funkcjonalność płotów z pcv zaświadczają również:
   


  Łatwość i prędkość montażu ogrodzenia. -Płot komozytowe montuje się bardzo podobnie jak ogrodzenia drewniane.

  Data dodania: 18 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Firm budowlana Bielsko Biała »

  Firma budowlana – remontowa Wojciech Białek (Solidny-dom.eu) zajmuje się wykonawstwem obiektów budowlanych, remontami, modernizacjami budowli, budową domów od podstaw, malowaniem biur. Głównym obszarem naszych usług jest Bielsko –Biała i okolice. Gwarantujemy solidne wykonawstwo. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: firma budowlana bielsko biała Firma wychodzi z założenia że najważniejsze są potrzeby klienta dlatego wychodzi na przeciw Państwa potrzebą, oferując kompleksową budowę domków jedno i wielorodzinnych na zlecenie osób prywatnych i firm deweloperskich. Zakres naszych usług obejmuje między innymi: * Generalne wykonawstwo robót inwestycyjnych * Kompleksowa budowa pod klucz rezydencji i budynków mieszkalnych * Wykonanie małej architektury i urządzanie terenów zielonych * Modernizacja i remonty obiektów z zakresu budownictwa * Modernizacja i remonty obiektów przemysłowych i usługowych * Wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych * Wykonywanie dróg, placów i chodników z kostki brukowej * Usługi transportowe W Naszej pracy kierujemy się najwyższymi standardami stosowanymi w Unii Europejskiej.

  Data dodania: 28 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ogrodzenia »

  ogrodzenia
  Abyś mógł życ spokojnie potrzebne Ci będzie zabezpieczenie domu w postaci Ogrodzenia.
  ogrodzenia
  Ogrodzenia jest wizytówką domu, dlatego wyglądu ogrodzenia przywiązujemy coraz większe znaczenie. Gdy przychodzi czas budowy ogrodzenia, zaczynamy gwałtownie szukać pomysłów.
  Ogrodzenia
  W końcu Ogrodzenia powinnypasować do stylu domu, mieć charakter, być trwałe, estetyczne i na miarę możliwości finansowych. Pamiętaj, czyś młody czys stary Ogrodzenia są przyszłoscią !!!
  Jak działa na ogrodzenia cynkowanie ogniowe? ogrodzenia zanurzane są w cynku w bardzo wysokiej temperaturze, wskutek czego końcowy produkt czyli Ogrodzenia jest trwalszy, a powłoka antykorozyjna ogrodzenia dużo dokładniej rozprowadzona. Cynk przenika ogrodzenia do struktury materiału, zwiększając jego odporność na warunki atmosferyczne. Inną technologią, stosowaną przy produkcji ogrodzenia, jest malowanie proszkowe. Na czym polega? jeśli chodzi o ogrodzenia W malowaniu proszkowym korzysta się z elektrostatyki ogrodzenia. Najpierw nakłada się kolorowy proszek na Ogrodzenia, a następnie rozgrzewa elementy do  wysokiej temperatury. Proszek, który nie osiadł na ogrodzenia można zebrać i wykorzystać w kolejnych partiach. Ekologiczność tego ogrodzenia polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników do atmosfery oraz oszczędności ogrodzenia.

  Data dodania: 31 07 2012 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Architektura

Architektura - nowa strona:

Adres: